Bilkent Center

Bilkent Center: Alışveriş, yaşam, eğlence ve gastronomi merkezi

1998 yılından beri hizmet veren ve yenilenerek bir çok yeni markayı bünyesine dahil eden Bilkent Center Ankara’nın ilk alışveriş merkezlerinden biridir. Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ ve Bilkent Şehir Hastanesi’ne yakın olan konumuyla büyük bir avantaja sahiptir.

Yenilenen bölümü ile ziyaretçilerin günün telaşı içinde soluklanacakları, hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri, keyifli yaşam alanları ile kendilerini iyi hissedecekleri, sıcak ve konforlu bir mekan olarak tasarlanan Bilkent Center, alışveriş merkezi tanımını genişletip, konuklarının beklentilerini ön planda tutarak “yaşam merkezi” kavramını perakende sektörüne kazandırmıştır. 

Ankara’da ‘Engelsiz AVM Belgesi’ne sahip ilk alışveriş merkezi olan Bilkent Center,  şehir hayatının ayrılmaz bir parçası olmayı başarmıştır.

2015 yılında hizmete açılan Bilkent Station, içerisinde yer alan gerçek boyutlardaki vagon, süs havuzları ve duvar peyzajıyla Eski Ankara Tren Garı’ndan esinlenerek oluşturulmuş ve bir çok farklı projeye ilham kaynağı olmuştur. Bilkent Station herkesi büyüleyen mimarisi, birbirinden ünlü kafe, restoranları, çocuk kulübü ve geceye renk katan eğlence mekanları ile kısa sürede ziyaretçilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Düzenlediği etkinliklerle fark yaratan Bilkent Center; Ankara Coffee Festival, Ankara Comics & Art Festival, Uluslararası Bilkent Sanat Festivali gibi Ankara’da ilk olan ve çok ses getiren projelere ev sahipliği yapmaktadır.

Bilkent Center, uluslararası platformlardan aldığı birçok ödülle başarısını taçlandırmıştır. Ankara Kahve Festivali ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nden 4 kategoride platin ödül kazanmıştır. Yenileme projesi ile prestij ve mükemmelliğin simgesi Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “Ticari Yenileme/Geliştirme” ve “Perakende Mimarisi” kategorilerinde 2 ayrı ödüle layık görülmüştür. Ayrıca, 3. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali ile MarCom Ödülleri’nde Platinum Ödülü ve 2020 yılında da “RLI En İyi Alışveriş Merkezi Renovasyon Ödülünü” kazanmıştır.

https://www.bilkentcenter.com.tr