Tepe Emlak Yatırım

Tepe Emlak Yatırım, Metro AG ve Carrefour gibi Avrupa’nın tanınmış şirketleriyle iş birliği yaparak Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde, alışveriş merkezi sektöründe önemli yatırımlara imza atmıştır.

Bugüne kadar Türkiye genelinde 11 alışveriş merkezine ait toplam 1,5 milyon m² arazi, Tepe Emlak Yatırım tarafından geliştirilmiştir. Tepe Emlak Yatırım, halihazırda İstanbul Anadolu Yakası’nda, 2002’den bu yana bünyesindeki ulusal ve uluslararası birçok marka ile en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Tepe Nautilus, Ankara’da kısa süre önce geçirdiği renovasyonun ardından "Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır" mottosuyla bünyesine gastronomi merkezi Bilkent Station’ı katarak ziyaretçilerine hem alışveriş hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri yaşam alanları sunan Bilkent Center, özgün mimarisi ve ilk açık hava konseptiyle Ankaralıların vazgeçilmez buluşma noktası, iş ve yaşam merkezi Tepe Prime Avenue, rahat dolaşım alanı ve ulaşılabilir lokasyonu ile tercih edilen 365 AVM, Ahlatlıbel Atatürk Parkı, İzmir Körfezi’nin en güzel noktasında yer alan yarı açık konsepte sahip, şehrin ritmini ve eğlencesini içinde barındıran keyifli bir yaşam alanı Ege Perla’nın kiralamasını, alışveriş merkezi ve varlık yönetimini yapmaktadır. Aynı zamanda İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) terminal ve gemilerindeki ticari alanlar ile İş Portföy Yönetimi A.Ş.’ye ait Manzara Adalar, Narcity ve Bilkent Üniversitesi ticari alanları için kiralama hizmeti vermektedir. Gastronomi, alışveriş, eğlence ve sanat konsepti ile 42 Maslak, Sığacık Teos Marina, Mix Kayseri AVM gibi karma projelere kiralama ve konsept danışmanlığı hizmetleri vermiştir.

Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla ziyaretçilerin içinde bulunmaktan keyif alacakları modern mekanlar yaratan Tepe Emlak Yatırım’ın stratejik önceliği, yönetimini üstlendiği alışveriş merkezlerinin pazar paylarını korumak, marka değerini oluşturmak, farklılıklarla değer katmak ve artırmaktır. Bu doğrultuda, en iyi hizmeti sağlayabilmek için ulusal ve uluslararası ulaşılabilir birçok markaya da yer vermektedir.

Tepe Emlak Yatırım A.Ş., alışveriş merkezi ve varlık yönetimi, kiralama ve yönetim hizmeti danışmanlığında büyümeyi, alışveriş merkezlerinde, dönemin trendlerini değerlendirerek tüm paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılayan projelendirme ve yenilikçi konsept uygulamalarıyla yaşam alanları yaratmayı, bütüncül sürdürülebilir projeler gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

İlkleri başarmanın gururu

Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Tic. A.Ş. olarak 1996 yılından bu yana Bilkent Holding çatısı altında, perakende sektöründe ilkleri başarmış ve birçok başarılı projeye imza atmış olmanın gururuyla çalışmalarımızı her geçen gün daha da büyük bir güç ve enerji ile sürdürüyoruz.

Doğru stratejilerden güç almak

Biz değişim ve gelişimin sürekli olması gerektiğine inanıyor, bu inançla detayları önemsiyor, buna dikkat ederek analitik ve stratejik bir yönetim anlayışıyla büyüyoruz. AVM yönetimi ve danışmanlığı hizmetlerimizin yanı sıra konsept ve proje danışmanlığı yapıyor, alışveriş merkezlerindeki ticari alanların kiralanması konularında strateji odaklı düşünüp farklılıklar yaratmayı amaçlıyoruz. Hizmet verdiğimiz alanlarda getirdiğimiz çözümlerle çalıştığımız markalara değer katmanın yanı sıra birçok kişiye de istihdam imkânı yaratıyoruz.

Yenilikçi, yaratıcı konseptler geliştirmek

AVM yatırımları, yönetimi ve proje danışmanlığı konularında sektördeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni ve uygulanmamış fikirlerle projelerimizde fark yaratıyor ve öncülük ediyoruz. Hizmet kalitesini en üst seviyede tutma bilinciyle, insana, çevreye gösterdiğimiz saygının yanı sıra yenilikçi, yaratıcı, keyifli mekânlarla yaşama değer katıyor, yeni fikirler ve uygulamalar geliştiriyoruz.

Birlikte başarmak

Her biri konusunda deneyimli ekip arkadaşlarımla birlikte projelerimizde başarıyı, sürekliliği ve verimliliği sağlamak üzere pozitif stratejiler oluşturup paydaşlarımızın önceliklerini hassasiyetle değerlendiriyoruz. Sektörün dinamizmini takip edebilmek için gençlere önem veriyor, inanıyor ve ekibimiz içerisinde yer almalarına özen gösteriyoruz. En önemli misyonumuz, insana değer vermek ve çalışmalarımızı bu değerden güç alarak daima ileriye taşımak. Bize güvenen, birlikte keyifli mekânlarla yaşama değer kattığımız tüm paydaşlarımıza şahsım ve tüm ekibim adına teşekkür ederim.

Hayal Olcay

Yönetim Kurulu Başkanı

Üst Yönetim Kadromuz

Deniz Bozan

Genel Müdür

Sema Yalçın

Genel Müdür Yardımcısı

Zeynep Salman

Genel Müdür Danışmanı

Serhat Özkaya

İşletmeler Yönetimi Direktörü

Hale Dalgalı

Kiralama ve Pazarlama Direktörü

Hakan Üşar

İş Geliştirme ve Proje Direktörü

Şirket Politikamız

Dünya standartlarında, keyifli yaşam alanları yaratmak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin görüşlerini dikkate alarak hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek, çevreye, insana, yasa ve etik değerlere saygılı olmaktır.

Vizyonumuz

Ülkemizin her köşesinde yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri dünya standartlarında, güvenli, sağlıklı ve keyifli yaşam alanları oluşturmak. Bu amaçla gerçekleştirilen her proje ile ülke ekonomisine katkı sağlayarak yeni istihdam alanları yaratmak ve insanların mutluluğu için çalışmak.

Misyonumuz

Türkiye'nin ilklerini gerçekleştiren, sektöründe öncü olan ve bunu amaç edinen profesyonel ekibi ve kurumsal yapısı ile en önemli kaynağının çalışanları ve iş ortakları olduğunu bilerek çağdaş, kaliteli, yenilikçi projeleri hayata geçirerek en verimli şekilde işletmektir.

Bilkent Holding

Bilkent Holding'in temelleri, 1968 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından kurulan Dilek İnşaat ile atılmıştır. 1969 yılında Tepe Ağaç Metal ve Makina Sanayi ile Meteksan şirketleri kurulmuş ve 1986 yılında ise gerçekleştirilen yeniden yapılanma sürecinde şirketler, Bilkent Holding çatısı altında toplanmıştır.

Bilkent Holding ve bağlı şirketleri, kuruluşundan bu yana ortakları ve diğer paydaşlarıyla istikrarlı, devamlı ve uzun ömürlü kaynaklar yaratabilmeyi temel hedef olarak benimsemiştir. Bu amaç doğrultusunda faaliyette bulunduğu tüm sektörlerde kalite, müşteri memnuniyeti ve kârlılık elde etmek, Bilkent Holding'in önceliklerini oluşturmaktadır.

50 yıldan kısa sürede faaliyet alanını kapsamlı bir biçimde genişleten Holding; inşaat, mobilya üretimi, perakende, matbaacılık, savunma sanayi, güvenlik, spor merkezleri, sigorta, turizm, enerji, gayrimenkul, hizmet sektörlerinde faaliyet göstermekte ve sahip olduğu iştirakleriyle havalimanı ve deniz otobüsleri işletmeciliğinde de etkin olarak yer almaktadır. Holding, bu sektörlerde yurt içinde edindiği tecrübeyi Afrika, Amerika, Avrupa Ülkeleri, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Rusya’daki operasyonlarıyla yurt dışına taşımaktadır.

Kısa sürede faaliyet alanını ve coğrafi kapsamını başarılı bir biçimde büyüten Bilkent Holding, güvenilir ve saygın kaynaklar tarafından yayınlanan istatistiklere göre Türkiye'nin en büyük 50 şirketler topluluğu arasında yer almakta ve Holding'in şirketleri, kendi sektörlerinde edindikleri lider konumlarını korumaktadır.

Bilkent'in bir marka olarak elde ettiği başarıların ardındaki temel neden, mükemmeliyetçilik anlayışını ilk günden bu yana korumasıdır. Kurumsal ve operasyonel yapısının her aşamasında "en iyi işi yapma" düşüncesiyle hareket eden Holding, bu sayede rekabetçi, gelişime ve yeniliğe açık, güvenilir, çevreye duyarlı, profesyonel ve dinamik olarak nitelendirilen öncü bir kuruluş haline gelmiştir. Holding'in halen devam eden mükemmeliyetçilik yolculuğunda en önemli unsur ise "doğru işe doğru insan" yaklaşımıyla oluşturduğu ve kurumsal bir aidiyet duygusuna sahip yetkin insan kaynağıdır. Bilkent Holding rekabet avantajına sahip olduğu ve "en iyi işi yaptığı" sektörlerdeki faaliyetlerini, yatırımlarını artırarak sürdürecektir. Yıllık performansın yanı sıra iş dünyasında sağlam bir konuma sahip olmak için sürdürülebilir büyüme elde etmenin önemine inanan Holding, liderliğini üstlendiği sektörlere öncülük etmeye devam edecektir. Bilkent markasıyla yarattığı güvenilir imajı, sektörlerdeki lider konumu, güçlü finansman yapısı, yasalara ve etik değerlere duyduğu saygıyla Bilkent Holding, yarım asırı aşkın tarihiyle elde ettiği tecrübeyi yarınlara taşıyarak büyümeye devam edecektir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

UNICEF’e destek projelerimize devam etmekteyiz.

Çatı şirketimiz olan Bilkent Holding’in kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın öncülüğünde kurulan UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile birlikte pek çok sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirilmektedir. Toplumsal cinsiyet eşitliği için koşan TeamUNICEF ile birlikte her sene yardımseverlik koşularına katılarak, toplanan bağışlarla kız çocuklarının eğitimine katkıda bulunmaktayız. Özel günler için UNICEF bağış kartları düzenlerken, UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin kampanyalarına alışveriş merkezlerimizin iletişim mecralarında yer vererek çocuk haklarıyla ilgili farkındalığın artmasını desteklemekteyiz.

Kadının Güçlenmesi Prensipleri için (WEPs) imza attık.

“Eşitlik Kazandırır” ilkesiyle faaliyetlerini sürdüren Tepe Emlak Yatırım’da kadınlar toplam çalışanların yüzde 54’ünü, üst yönetim pozisyonlarının ise yüzde 71’ini oluşturmaktadır. Kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarıyla öne çıkan şirketimiz, en önemli küresel özel sektör girişimlerinden Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (Women’s Empowerment Principles-WEPs) imzacıları arasında yer almaktadır. Tepe Emlak Yatırım A.Ş. WEPs ile birlikte kadının güçlendirilmesi yönündeki taahhüdünü daha sürdürülebilir ve uluslararası bir boyuta taşımıştır.

Ecording iş birliğiyle tohum toplarımız doğa ile buluştu.

Bugün küresel ölçekte en büyük sorunlardan biri olarak görülen iklim değişikliği ile mücadele kapsamında Tepe Emlak Yatırım olarak, 25’inci yılımızda #doğamıziçinyeniden projesiyle, doğayı korumaya yönelik farkındalık yaratmak amacıyla ecording ile bir iş birliğine imza attık. Ecording ile yapılan iş birliği çerçevesinde ulaşılması zor alanlarda insansız hava araçları ecoDrone’larla binlerce tohum topu atışı gerçekleştirildi. Tohum topları, yaşamlarını kırsal alanlarda sürdüren, ekonomik ve sosyolojik açıdan iklim krizinin sonuçlarından etkilenen kadınlar ile üretilerek, sürdürülebilir ve doğaya hayat veren bir gelir kaynağı oluşturuldu.

Farkındalık yaratarak çözümün parçası olacağız.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü “Otizm’e Kırmızı Işık Yak” ve Dünya Saati etkinlikleri çerçevesinde “Gezegenimizin Geleceği için Işıkları Söndür” gibi farkındalık hareketlerinin her zaman destekleyicisi olmaya devam etmekteyiz. Kadınların daha özgür ve şiddetten uzak bir hayat yaşayabilmesi için UN Women #kayıtsızkalmıyorum projesine destek vermeye devam edeceğiz.

Alışveriş merkezlerimizde atık geri dönüşüm programı uygulanmaktadır.

Yönetimini üstlendiğimiz Tepe Nautilus ve varlıklarımız arasında yer alan Bilkent Center’daki çöp kutuları yerini geri dönüştürülebilen sıfır atık kumbaralarına bıraktı. Geri dönüştürülebilir atıklar döngüsel ekonomiye kazandırılması amacıyla geri kazanım tesislerine gönderildi. Sıfır atık yönetim sürecinde etkinin artması için aylık planlamalar yaparak çözümün bir parçası olabilmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ofislerimizde “Yeşil Düşün, Harekete Geç” diyerek geleceğimize sahip çıkmaktayız.

Karbon ayak izimizin ve atık üretimimizin en yoğun olduğu zamanlar iş yerinde geçirdiğimiz süre boyunca oluşmaktadır. Bu bilinçle yaşamı iyileştirmek için #YeşilDüşünHareketeGeç sloganıyla geliştirilen tasarruf ve iyileştirme programını uygulamaktayız.